Milan Design Week patří mezi nejprestižnější výstavy na světě. Za jeho zdmi vystavují svou práci giganti jako Google, Kia či Amazon. Jistě si tedy umíte představit tu konkurenci i brilantní pojetí vítězného projektu. A také si jistě umíte představit to nadšení, když si výhru domů odveze jeden z našinců. A to se letos stalo. Včera byl Milan Design Week 2024 ukončen a cenu Fuorisalone Award si domů odváží česká společnost Lasvit.
Projekt s názvem Re/Creation představil venkovní instalaci Porta z lehaného skla od Maxima Velčovského. Do detailu promyšlená expozice zaujala rukodělností a řemeslem s industriálními rozměry objektů, kde byla použita technika lehaného skla. Porota vybírala šestnáct projektů z 1 200. O finálním vítězi ale rozhodovala veřejnost. A ta rozhodla ve prospěch českého designu a kvality.
Výstava od Lasvitu byla zakomponována do ikonické lokality Palazzo Isimbardi a návštěvníci zde mohli vidět reliéfní povrchy a plochy velkých rozměrů. Při výrobě se struktury kreslily do písku. Ty se následně vtavily do skla a zůstaly na jeho povrchu jako reliéf. „Tímto způsobem můžeme vytvářet naprosto unikátní produkty,“ říká Maxim Velčovský - umělecký ředitel Lasvitu.
Český Lasvit a jeho největší úspěchy
Tuto sklářskou společnost z Nového Boru vám jistě nemusíme dlouze představovat. Co o ní ale spousta lidí neví, jsou její obrovské úspěchy, a to jak v Česku, tak i zahraničí.
Ve spolupráci se ŠKODA Auto dodává Lasvit skleněné trofeje na cyklistický závod Tour de France. Broušená trofej má vždy stejný tvar, ale brus je každý rok jiný. LASVIT také vytvářel trofeje pro české olympioniky v Riu de Janeiru, Soči i Pchjongčchangu. Několikrát byl partnerem tenisového turnaje Mubadala, a zároveň vyrobil trofej pro českého tenistu Radka Štěpánka, na závěr jeho kariéry. Ze sklárny Lasvit Ajeto pochází i výroční ceny Thálie a v minulosti vyráběl Lasvit filmovou cenu Český lev. V neposlední řadě, V roce 2009 získal Lasvit zakázku na instalaci světel ve 4 stanicích dubajského metra.
Společnost Lasvit
- Lasvit je designová a sklářská společnost, založená v roce 2007, se sídlem v Novém Boru.
- Věnuje se především návrhům a výrobě zakázkových světelných instalací. Firma vyrábí také kolekci dekorativního a užitného skla a skleněné architektonické prvky.
- Působí celosvětově a zaměstnává přes 300 lidí
Fotogalerie (6)
Související témata
Další články
Mnozí z vás si už jistě všimli, že metra na lince C zastávkou Pankrác pouze projíždějí, a bude se tak dít až do začátku roku 2026. A proč? Důvod je jednoduchý - výstavba a propojení koridoru s novou linkou D, která povede mezi Náměstím Míru a Depem Písnice. Na co se můžeme na této nové lince těšit?
Mohlo by vás zajímat
Trenýrkárna.cz je často skloňovaným pojmem, a to nejen pro její popularitu mezi zákazníky, ale také projekty, které na sebe nabaluje. V roce 2019 odkoupila Styx, a letos přibrala také značku Pietro Filipi. O jejím vývoji, plánech s ostatními projekty, ale i čínských fast fashion gigantech jsme si povídali přímo s jejím spoluzakladatelem a majitelem - Ruslanem Skopalem.
Přišel nový rok a s ním i čas na změnu. Stejně jako světové ekonomiky, technologické korporace, nebo módní průmysl, i my jsme se tedy rozhodli rozšířit naše portfolio. A jelikož neseme jméno jednoho z nejznámějších nápojů světa, chceme se právě na tento segment zaměřit a sdílet s vámi mapu těch nejlepších českých kaváren.
Crop bundičky, vysoké kalhoty, a především barevné ladění. Tak by se nechal shrnout styl, který je letos očekáván na všech svazích, od Špindlu až po Aspen. Ať už tedy plánujete lyžovat, užívat si v barech, toulat se přírodou nebo se naložit do horkých pramenů, bude potřeba se na to pořádně oháknout. A my přesně víme, kam pro ty tip top kousky.
Mnozí z vás si už jistě všimli, že metra na lince C zastávkou Pankrác pouze projíždějí, a bude se tak dít až do začátku roku 2026. A proč? Důvod je jednoduchý - výstavba a propojení koridoru s novou linkou D, která povede mezi Náměstím Míru a Depem Písnice. Na co se můžeme na této nové lince těšit?
Odstartoval rok 2025 a pro řadu z nás to znamená šanci, jak začít znovu nebo alespoň zlepšit to, na čem pracujeme. Nový rok totiž není jen kalendářním zlomem, ale i pomyslným mezníkem, který v naší mysli vytváří nové příležitosti a touhu po změně. Jak si ale nastavit reálné a motivující cíle a neztratit směr ani v momentě selhání?