„Bez dobrého produktu se podniká obtížně,” říká Ruslan Skopal, z Trenýrkárna.cz
Trenýrkárna.cz je často skloňovaným pojmem, a to nejen pro její popularitu mezi zákazníky, ale také projekty, které na sebe nabaluje. V roce 2019 odkoupila Styx, a letos přibrala také značku Pietro Filipi. O jejím vývoji, plánech s ostatními projekty, ale i čínských fast fashion gigantech jsme si povídali přímo s jejím spoluzakladatelem a majitelem - Ruslanem Skopalem.
„Ve třetím dílu knihy jsem víc sama sebou,” říká bývalá letuška a autorka knih o létání Marika Mikušová
S Marikou jsme první rozhovor publikovali již v červenci, a od té doby se leccos změnilo. Kromě jiného dokončila a vydala třetí díl své knihy Deník letušky. V něm se dočtete o pikantnostech ze zákulisí práce pro jednu z nejslavnějších aerolinek světa nebo o práci letušky s HSP. A v našem článku naleznete také něco navíc. Marika se nám totiž svěřila s pasážemi, které raději vycenzurovala i ze samotné knihy.
„Jsem rád, že mohu inspirovat a předávat to, co jsem se naučil,” říká kuchař, motivátor a kouč Jan Albrecht
Dnešní doba je poměrně náročná na výkon a očekávání, ale přináší i výhody. Jednou z těch hlavních je větší zájem o mysl, psychiku a celkové rozpoložení. A věřte nebo ne, jde to skloubit i se životem profesionála, pro kterého je mnohdy 24 hodin málo. Stačí jen chtít. A přesně tak to má i Jan Albrecht, kterého jsme zpovídali na téma kuchařské soutěže MasterChef, ale také plánů do budoucna, a především jeho role motivátora a kouče rozvojových technik.
„Nejhorší chvíle byla, když mě StB zadržela a na chodbě služebny jsem viděl řadu známých,” říká politik a syn disidenta Marek Benda
17. listopad patří mezi ty nejvýznamnější dny v naší historii. Ráno ještě spousta občanů prožívala den jako každý jiný. Večer ale bylo jasné, že už nic stejné nebude. Naštěstí. Co se od 17. listopadu 1989 v tehdejším Československu dělo? Jak revoluce probíhala? A kdo stál v jejích počátcích? Připravili jsme pro vás speciální rozhovor s politikem a synem disidenta Václava Bendy - Markem Bendou. Ten se aktivně podílel nejen na sametové revoluci, ale také na formaci základních pilířů našeho demokratického státu.
Selhání je přirozenou součástí našich životů. Jak se s ním ale vyrovnat?
Selhání je přirozenou součástí lidského života a dříve či později postihne každého z nás. Ať už jde o neúspěch v práci, studiu, vztazích nebo na osobních projektech, selhání je nevyhnutelné. A přestože je často vnímáno negativně, může být také klíčovým nástrojem pro osobní růst a rozvoj. Důležité přitom je, jak se s ním vyrovnáme, a co z něj dokážeme vytěžit.
„Člověk může zpomalit, ubrat, ale hlavně nesmí nikdy přestat,” říká fitness trenér Jakub Enžl
Fitness, posilování, pilates, nebo jakákoliv jiná forma pohybu se v dnešní době dostává do popředí našich životů. Jedním z klíčových důvodů budou jistě sedavá zaměstnání, nedostatek fyzické práce, na kterou byli zvyklý naši předci, i chuť se o sebe lépe starat. My jsme na téma cvičení a zdravého životního stylu zpovídali sportovce a fitness trenéra Jakuba Enžla, který se tomuto oboru věnuje již 12 let, a který svými praktickými zkušenostmi i teoretickými znalostmi dokáže přesvědčit i ty nejzarytější skeptiky.
„Jsem takový neposeda a Instagram je skvělé místo, kde mohu své koníčky přeměnit na content,” říká influencerka Dominika Šťovíčková
Někteří z nás mají rádi svůj klid, své tempo a svůj flegmatický postoj k životu. A pak jsou tu tací, kteří naopak nepostojí ani na chvilku. A mezi ně se řadí i Dominika Šťovíčková, influencerka a manželka influencera, kterou jsme pro vás zpovídali. A zdá se, že Dominika je ženou mnoha tváří, plánů, a také mnoha překvapení. Chcete menší spoiler? Chystá si pro vás knihu o vaření.
„Zažila jsem situaci, kdy jsem myslela, že už je s námi amen,” říká ex letuška a autorka knih o létání Marika Mikušová
Všichni se s nimi čas od času setkáváme a služba, kterou nám vždy s úsměvem poskytují, je už dnes braná jako samozřejmost. Ale to by neměla. Ve své práci totiž zastupují minimálně čtyři další profese, a dokonce i riskují své životy. Ano, řeč je o letuškách. Tak pokračujte ve čtení a pojďte si užít jeden běžný „let", ne zcela běžným způsobem. Tedy z pohledu leteckého personálu. Nebo spíše leteckých hrdinů.
„V české mentalitě je vítěz jen jeden a ostatní jsou poražení,” říká odborník na IT Václav Kocum
Studium a vzdělávací systém. To vždy bylo a bude velké téma. Protože, stejně jako žáci a studenti, i dospělí se neustále učí a snaží se o posun. Ne vždy ale máme po ruce učitele, který nám vše vysvětlí a řekne správnou odpověď. To ale neznamená, že se nemáme kým vést nebo alespoň inspirovat. Stačí začít vnímat svět okolo a snažit se od ostatních převzít to, co je dobré pro nás. Na téma českého versus amerického vzdělávacího systému jsme zpovídali odborníka na IT a studenta Stanfordovy univerzity v Kalifornii - Václava Kocuma.
„Jsem moc šťastná, že právě to, co baví mě, baví i ostatní,” říká influencera Barbora Ondráčková
Báru Ondráčkovou nemusíme dlouze představovat. Pokud patříte do generace Y nebo Z, jistě její Instagram a blog znáte nebo rovnou sledujete. Ty totiž patří k těm největším a nejtrvalejším v Česku. A především jsou o tématech, která dnes hýbou světem. Její přehled o módě i výběr top cestovatelských destinací je skutečně skvostný. No a pokud vám její jméno nic neříká, tak nevěšte hlavu a pokračujte ve čtení. Třeba vám tímto rozhovorem rozšíříme obzory na sociálních sítích.
„Myslím, že rodičovské dovednosti nejsou dané pohlavím, ale individuálním nastavením každého z nás,” říká táta na rodičovské Matěj Červ
Časy se mění. To je jistá věc. A doby, kdy rodičovská dovolená byla doménou pouze žen, jsou ty tam. Mnozí se přitom na tento posun dívají skepticky, ale jiní jsou naopak měnícím se rolím otevřeni a vidí v nich výhody. Jedním takovým je i Matěj Červ, který se z praktických důvodů rozhodl, že zůstane se svým malým synem Adamem na mateřské. Jaké každodenní výzvy to přináší? Co ho k tomu vedlo? A co by poradil ostatním tatínkům? Pokračujte ve čtení.
„Chci ze sebe dostat nejvíce a být nejlepší,” říká kuchařka a vítězka MasterChef Kristína Nemčková
Kristína je nejmladší vítězkou v historii soutěže MasterChef. To je ale pouze zlomek toho, co tato mladá žena již dokázala. My vám s ní dnes přinášíme rozhovor, a možná tak trošku i motivační zpověď. Protože ještě předtím, než byla zástupkyní šéfkuchaře v michelinské restauraci, ambasadorem Českého gastronomického institutu, absolventkou prestižní kuchařské školy Le Cordon Bleu a food blogerkou, byla prostě jen Kristínou.
Chcete být šťastnější? Obklopte se cizinci
Je dost možné, že jste se s tímto tvrzením už někdy setkali, a byť to nezní zrovna hezky, něco na tom bude: Češi jsou spíše bručouni. Samozřejmě, žije se tu dobře. Víme to my a potvrzují to i expati. V žebříčku kvality života každoroční studie Expat Index, Česko zaujalo sedmé místo před zeměmi jako Finsko, nebo dokonce Nizozemsko a Japonsko. Ať už to tedy tak vypadá nebo ne, náš životní styl je skutečně nadstandardní. A pokud je tu problém, tak bude nejspíše jinde.
„Umění cestovat nabízí komplexní cestovatelský obsah pro milovníky cestování,” říkají zakladatelé
Založit a vybudovat projekt už na střední škole chce nejen velké úsilí a nadšení pro věc, ale také talent a umění pohybovat se v daném odvětví. A to Marťa s Matějem zvládli na jedničku. Dnes se díky tomu mohou těšit z úspěchu, který jejich platforma Umění cestovat zaznamenává. My jsme je našli díky specifickému vyhledávání na Googlu, kde na nás vyskočili hned v prvních řádcích. Náhoda? Nemyslím si.
„Nejlepší foťák je ten, co zrovna držíte v ruce,” říká expediční fotograf Jan Hvízdal
Pokud se vám zdá, že v Česku nemáme dostatek příležitostí nebo lidí, kteří je dokáží využít, tak pokračujte ve čtení. Přinášíme vám rozhovor s expedičním fotografem Janem Hvízdalem, který tráví celé měsíce na cestách, a to ve velmi nehostinných podmínkách. Který dal přednost drsné přírodě před pohodlnou prací v kanceláři. Který se rozhodl vystoupit ze své komfortní zóny a skrze svůj objektiv ukázat lidem svět tam venku. A který se, díky své vytrvalosti a chuti plnit si sny, dostal nakonec až na vrchol.
„Nejlepší obrana proti podvodníkům na sociálních sítích je adekvátní dialog a ověřený způsob plateb,” říká odborník na IT Václav Kocum
O sociálních sítích, jejich bezpečnosti, ale i umělé inteligenci, a také práci Head of digital product delivery ve společnosti Akcenta, jsme mluvili s Václavem Kocumem. Na co se tedy ještě v online prostoru připravit? Jak nás a naše děti sociální sítě ohrožují? A co pozitivního naopak přinášejí?
Zemřel Roberto Cavalli: vizionář, rebel, návrhář
Ve věku 83 let nás opustil jeden z nejvýznamnějších návrhářů. V módním světě legitimizoval strečové džíny i zvířecí potisky, za což mu nikdy nepřestaneme být vděčni. Byl zvídavý, byl to módní buřič, byl návrhářem filmových hvězd a svůj život žil s láskou - jak sám rád říkával.